تیرچه ساختمانی

قیمت تیرچه متری چنده

یکی از مهم ترین عواملی که در خصوص خرید تیرچه بتنی همیشه برای مشتری مطرح بوده و از اولویت زیادی در این زمینه برخودار است، قیمت تیرچه بتنی می باشد و در این مطلب می خواهیم به سوال مشتری در این خصوص که تیرچه بتنی متری چند هست بپردازیم.
همان طور که در مقالات قبل نیز برای شما بیان کرده بودیم، نحوه قیمت دهی در خصوص خرید تیرچه های بتنی، در واحد متر مربع می باشد ولی در برخی اوقات پیش می آید که برخی از تولیدکنندگان و مراکز خرید، مبنایی به جز متر مربع را در خصوص قیمت دهی به مشتریان انتخاب می کنند.
دز زمینه خرید و استفاده، تیرچه های بتنی به دو دسته تیرچه بتنی پیش تنیده و تیرچه بتنی خرپایی تقسیم می شوند؛ که قیمت هر متر مربع از هر کدام از این مدل تیرچه ها، به سبب کارایی های متنوع و گوناگونی که دارند، متفاوت خواهد بود. بهتر است تا در خصوص انتخاب و خرید هر کدام از این مدل تیرچه های بتنی، ابتدا به کارایی هایی که شما از یک تیرچه نیاز دارید، توجه کنید تا بتوانید نوعی را که برای شما مناسب است را خریداری کرده و استفاده کنید.

تیرچه بتنی

تعریف تیرچه بتنی پیش تنیده و قیمت آن

قبل از این که به بررسی عوامل مختلف تیرچه های بتنی پیش تنیده بپردازیم، باید برای شما بیان کنیم که تیرچه های بتنی پیش تنیده به این جهت که از مزایای بسیار خوبی برای استفاده برخوردار هستند، مهندسان و معماران ساختمان ها اکثرا ترجیح می دهند تا به جهت ساخت و ساز اصولی و محکم یک ساختمان، از این نوع تیرچه های بتنی استفاده کنند و نیاز هست تا بدانید که روند قیمت گذاری بر روی تیرچه های بتنی به عوامل مختلف و زیادی نیز بستگی دارد.
در ادامه بهتر است تا دلایل و مزایای این استفاده را برای شما بازگو کنیم تا در صورت نیاز، خریداری این تیرچه را انجام دهید.
• اولین و اصلی ترین مزیت استفاده از تیرچه های پیش تنیده نسبت به دیگر تیرچه ها از جمله تیرچه کرومیت این است که شما می توانید با قیمت بسیار مناسب تری این تیرچه ها را خریداری کرده و در ساختمان اجرا کنید.
• این تیرچه های ساختمانی از فولاد پیش تنیده تولید و ساخته می شوند و همین امر سبب شده است تا با توجه به میزان مغایرت و برخوردی که در برابر نیروهای کششی دیگر دارد، سطح مقطع کمتری را برای مقاومت نیرو داشته باشد که همین عامل به تنهایی سبب کاهش مقدار توجهی از بتن، به هنگام تولید و ساخت آن می شود.
• مزیت مهم و اساسی دیگری که می توانید با استفاده این تیرچه ها از آن بهره مند شوید، سرعت بالای اجرای آن است. بهتر است تا در این مورد بدانید که تیرچه های پیش تنیده به سبب استانداردی بودن و ساده تر بودن آن، به راحتی و بدون استفاده از نیروی ماهر و متخصص، در ساختمان اجرا می شود که باعث افزایش قابل توجه سرعت روند ساخت می شود.

بیشتر بخوانید  تیرچه بتنی در مشهد

تیرچه سازیتیرچه بتنی پیش تنیده

• یکی از مهم ترین دغدغه های یک طراح و معمار ساختمانی، اندازه دهانه تیرچه می باشد و نیاز هست تا در مواقعی اندازه دهانه تیرچه بیشتر از حد معمول باشد که این مورد در ساخت تیرچه های پیش تنیده به خوبی انجام پذیر است.

تیرچه بتنی خرپایی و قیمت آن

نوع دیگری از تیرچه ها به جهت استفاده، تیرچه های خرپایی هستند که از خرپای فولادی و پاشنه بتنی تشکیل شده است و این نوع تیرچه نیز، همانند تیرچه های پیش تنیده، به جهت برخی از مزایای خوب و منحصری که در خود دارا می باشد، مورد نیاز و استفاده معماران و مهندسان ساختمانی قرار می گیرند.
تیرچه های خرپایی به جهت استفاده دارای دو نوع قالب ماندگار و بدون قالب ماندگار هستند و این نوع تیرچه ها از اجزاهای زیادی از جمله آرماتور های کششی، آرماتور عرضی، آرماتور بالایی، بتن پاشنه، آرماتور تقویتی و آرماتور کمکی اتصال تشکیل شده است که هر کدام از این اجزا، یک سری کارها و وظایفی را در تیرچه خرپایی ایفا می کنند.
این نوع تیرچه ها با توجه به عواملی از جمله ابعاد و اندازه سفارش داده شده توسط مشتری، میزان کیفیت، سایز میلگردهای به کار رفته در آن و غیره قیمت گذاری شده و به مشتریان ارائه داده می شود و نیاز هست تا قبل از خرید نسبت به قیمت روز این تیرچه ها آگاهی لازمه را داشته باشید.
برای این که بتوانید یک تیرچه استاندارد و مناسب را خریداری کنید، نیاز هست تا ابتدا با تمامی عوامل و ویژگی هایی که در یک تیرچه نیاز هست تا وجود داشته باشید، آشنایی کاملی داشته باشید و ضمنا خرید خود را از معتبر ترین مجموعه های موجود انجام دهید.
برای این که بتوانید قیمت تیرچه را از معتبر ترین مراکز موجود بگیرید، نیاز هست تا به عواملی از جمله طول تیرچه، میزان ضخیم بودن میلگرد بالایی و پایینی تیرچه، درصد تقویتی بودن و اندازه میلگرد تیرچه و همچنین طول دهانه آن توجه لازمه را داشته باشید.

بیشتر بخوانید  بررسی بازار خرید و فروش تیرچه بلوک در قم + خرید آنلاین

خرید تیرچه
بعد از این که از عوامل تاثیر گزار و مهم تیرچه ها آشنا شدید نیاز هست تا به موارد پایین توجه کنید که بتوانید یک تیرچه بتنی استاندارد را برای خرید خود انتخاب کنید:
• میزان اندازه ای که عرض یک تیرچه باید داشته باشد، حداقل 10 سانتی متر می باشد و اگر عرض تیرچه کمتر از 10 سانتی متر باشد، نمی توان گفت که یک تیرچه استاندارد است.
• میزان فاصله ای که دو تیرچه باید با هم داشته باشند و یا همان فاصله آزاد بین تیرچه ها، باید تقریبا حداکثر بین 73 الی 75 سانتی متر باشد.
• میزان فاصله دو بلوکی که در دو طرف تیرچه ها قرار داده شده است، باید به میزان حداکثری 6 سانتی متری باشد.

در خصوص خرید انواع تیرچه ها، نیاز هست تا از خرید آن در مبنا و واحدی به جز متر مربع اجتناب کنید و سعی کنید تا از خرید بر حسب کیلوگرم و یا مبناهای دیگر به شدت خودداری کنید و دلیلش هم این است که اگر تیرچه را بر اساس وزن خریداری کنید، ممکن است تا مرکز خرید به سبب افزایش قیمت هر تیرچه، تیرچه های سنگینی را به شما در زمینه خرید ارائه دهد تا شما هزینه بیشتری را صرف خرید تیرچه مورد نیاز خود کنید.
از آنجایی که قیمت تیرچه با توجه به نوسان مواد اولیه آن، مدام در حال نوسان می باشد، نیاز هست تا برای خرید و آگاهی از قیمت روز تیرچه، با مراکز معتبر، ارتباط برقرار کنید.
مجموعه ما با رعایت کردن تمامی اصول و موارد استانداردی در ساخت تیرچه، توانسته تا کنون بهترین و با کیفیت ترین تیرچه ها را به مشتریان خود در این زمینه ارائه دهد و سبب این شده است که مشتریان بتوانند با قیمتی مناسب، بهترین تیرچه ها را از مجموعه ما خریداری کرده و ما را به عنوان یک مجموعه دائمی برای خرید خود انتخاب کنند.
شما عزیزان نیز می توانید از طریق راه های ارتباطی موجود، با ما ارتباط گرفته و جهت کسب راهنمایی های بیشتر، مشاورین مجموعه راهنمایی های لازمه را در اختیار شما قرار خواهند داد.

بیشتر بخوانید  تیرچه پیش تنیده ایران مشهد اردبیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید