تیرچه بتنی استاندارد

تیرچه بتنی استاندارد

همان طور که بیشتر شما نیز می دانید، تیرچه بتنی در صنعت ساختمانی به دلیل موقعیت مکانی در ساختمان نسبت به بقیه مصالح ساختمانی و همچنین برای دوام ساختمان، از اهمیت بالاتری نسبت به بقیه اجزای ساختمانی برخوردار هست. لذا کیفیت تیرچه، اولویت اول و مهم مشتریان است. برای همه مشتریان حائز اهمیت است که تیرچه بتنی را در شرایط استاندارد خریداری کنند تا از همه لحاظ از بابت تیرچه استفاده شده، اطمینان کافی را در این خصوص داشته باشند و حال که کیفیت عالی شد، مشتریان به دنبال قیمت مناسب و به صرفه تر هستند که اولویت بعدی مشتری است. در این مطلب می خواهیم به بررسی جنبه های یک تیرچه استاندارد و مناسب بپردازیم تا پس از مطالعه این مطلب، اطلاعاتی کافی ای در این خصوص داشته باشید.

تیرچه بتنی

 

مشخصات تیرچه بتنی استاندارد

به طور کلی یک تیرچه بتنی با پارامتر های استاندارد، از 4 اجزاء اصلی به نام های میلگرد بالایی، میلگرد عرضی، میلگرد پایینی و بتن پاشنه تشکیل شده است، که در ادامه می خواهیم به صورت جزء به جزء به هر کدام از اجزاء اصلی آن بپردازیم. یک تیرچه استاندارد باید اجزاء اصلی زیر را دارد باشد:

1- میلگرد بالایی:

میلگرد بالایی تیرچه به عنوان کار اول، از دیگر قسمت ها کمک گرفته و علاوه بر تحمل کردن وزن تیرچه، وزن کاذب سقف را تحمل می کند. کار بعدی این میلگرد بسته به دو حالت زیر دارد که در هر کدام از این حالات، یک کار را انجام می دهد.
اگر در هنگام ریزش بتن یک ضخامت پوششی ایجاد شود (فاصله بین پهنه طولی و عرضی میلگرد تا نزدیک ترین پهنه بتن در کمترین حالت ممکن باشد)، به عنوان یک مقطع حرارتی سقف کار می کند.

بیشتر بخوانید  بررسی بازار خرید و فروش تیرچه بلوک در قم + خرید آنلاین

اگر پایین تر از سطح بلوک قرار بگیرد، عملا هیچ کاری انجام نمی دهد.

2- میلگرد پایینی یا کششی:

این میلگرد اصلی ترین میلگرد تیرچه است. این میلگرد در خرپا مورد استفاده قرار می گیرد. در هر تیرچه حداقل به تعداد دو عدد استفاده می شود. جنس این میلگرد از نوع آج دار است.

3- میلگرد عرضی یا زیگزاگ:

جنس این نوع میلگرد ها آج دار و یا ساده هستند. این میلگردها به صورت زیگزاگ و به شکل حرف w در طول تیرچه در می آیند. وظیفه اصلی میلگرد عرضی این است که توان لازم را برای تحمل کردن وزن کاذب سقف را به میلگرد های بالا و پایین بدهد.

4- بتن فندوله یا پاشنه:

این قسمت از تیرچه به عنوان نقطه اتکا یا همان تکیه گاه بلوک کاربرد دارد. نکته حائز اهمیت در مورد این بخش این است که باید حتما سطح آن صاف و هموار باشد. دلیل آن این است که به هنگام بتن ریزی، ممکن است که در اثر ناهموار بودن سطح، مقداری زیادی بتن از بین می رود و دیگر قابل استفاده نخواهد بود.
تیرچه بتنی ای که برای خرید خود مد نظر دارید، نیاز هست تا برای استاندارد بودن، همه این بخش ها را در خود دارا باشد و عدم وجود هر کدام از این بخش ها ممکن است تا در صورت استفاده تیرچه خطرات و صدماتی را به همراه داشته باشد.
باید این مورد را در خصوص خرید تیرچه های بتنی بدانید که متاسفانه با وجود این که برای همه کارگاه ها و مراکز تولیدی ای که در خصوص فعالیت می کنند، ابلاغیه آمده است که باید تیرچه استاندارد را به مشتریان در خصوص خرید عرضه کنند اما با همچنان نیز بسیاری از مراکز خرید موجود در کشور، همچنان تیرچه های نا مناسب و بی کیفیتی را در بازارهای خرید به مشتریان عرضه می کنند و در این خصوص نیاز هست تا بهترین و معبتر ترین مراکز را به جهت خرید خود انتخاب کنید تا در خصوص کیفیت، اطمینان لازمه را داشته باشید.

بیشتر بخوانید  تیرچه در ابعاد سفارشی

اجزاء اصلی تیرچه بتنی استاندارد

خرید تیرچه بتنی از شرکت ساختمانی امین

همانطور که می دانید تیرچه بتنی به دلیل موقعیت قرار گیری در ساختمان، باید از کیفیت بالا و استانداردی برخوردار باشد. کیفیت تیرچه در اولویت اکثر مشتریان است. شرکت ساختمانی ما علاوه بر کیفیت عالی و استاندارد تیرچه، نسبت به دیگر رقبا از قیمت بهتر و پایین تری نیز برخوردار هست. این دو عامل مهم باعث ایجاد بیشترین رضایتمندی مشتریان از شرکت ساخمانی ما شده است. همچنین سابقه درخشان ما در صادرات تیرچه، ما را از دیگر شرکت های تیرچه سازی فعال کشور متمایز کرده است و همچنین شما نیز می توانید تیرچه های بتنی در ابعاد سفارشی را نیز از مجموعه ما خریداری کنید.

رضایتمندی از تیرچه ساختمانی امین
اطلاعات تماس

جهت خرید و فروش تیرچه بتنی، می توانید با ما در ارتباط باشید:

واحد فروش

phone icon شماره تماس: 09128794245

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: :info@tirchesazi.ir

2 نظر برای “تیرچه بتنی استاندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید